تبلیغات
Miracle معجزه معجزه Miracle - تصویر ذهن

یا فارس الحجاز ادرکنی یا ابا صالح المهدی ادرکنی ادرکنی
نویسنده :سیا
تاریخ:جمعه 12 اسفند 1390-06:44 ب.ظ

تصویر ذهن

تصویر ذهن

پدر و پسری مشغول قدم زدن در كوه بودند كه ناگهان پای پسر به سنگی گیر كرد ، به زمین افتاد و ناخودآگاه فریاد كشید :آی !

صدایی از دور دست آمد : آی !

پسرك با كنجكاوی فریاد زد : كه هستی ؟

پاسخ شنید : كه هستی ؟

پسرك خشمگین شد و فریاد زد : ترسو !

باز پاسخ شنید : ترسو !

پسرك با تعجب از پدرش پرسید : چه خبر است ؟

پدر لبخندی زد و گفت : پسرم ، توجه كن . بعد با صدای بلند فریاد زد : تو یك قهرمان هستی .

صدا پاسخ داد : تو یك قهرمان هستی .

پسرك باز بیشتر تعجب كرد ، پدر توضیح داد : مردم می گویند كه این انعكاس كوه است ، ولی در حقیقت ، این انعكاس زندگی است . هر چیزی كه بگویی یا انجام دهی ، زندگی آن را عینا به تو بر می گرداند .

اگر عشق را بخواهی ، عشق بیشتری در قلبت به وجود می آید و اگر به دنبال موفقیت باشی ، حتما به دست خواهی آورد . هر چیزی را كه بخواهی ، زندگی همان را به تو خواهد داد .

پند داستان

آری ، خواستن تمام چیزهایی كه ما انتظارش را داریم ، به یك تصویر ذهنی ایده آل بستگی دارد . این تصویر ذهنی شماست كه به شما شادی ، غم ، موفقیت ، شكست ، خوشبختی و یا درد و رنج را هدیه می دهد . تصویر ذهنی شما می تواند به شما كمك كند تا آنچه را برای رسیدن به شادی و رضایت لازم دارید انجام دهید ، می تواند به شما كمك كند تا از زندگی خود لذت ببرید . می تواند اسباب اعتماد به نفس و اطمینان به كار و فعالیت هایی باشد كه شما برای زمان فراغت خود انتخاب می كنید ، مصمم بر شاد زیستن شوید ، از روی خیر خواهی به ارزیابی خودتان بپردازید ، بهترین و طلایی ترین لحظات زندگی را در ذهن مجسم كنید و با توجه به واقعیت ها ، نه خیالات واهی ، و البته براساس تصویر مثبت كه از واقعیات زندگی دارید ، این تصویر خوشایند از خویش را تقویت كنید .

مراقب باشید تصویر ذهنی خود را جایی گم نكنید تا به همراه آن انگیزه خوشبخت  شدن را از دست ندهید . مواظب روح و اندیشه های قشنگتان باشید . نگذارید كه هیچ باد مخالفی ابرهای سیاه را مقابل پنجره ی رو به اقبال ذهنتان قرار دهد تا موفقیت و خوشبختی در زندگی را آنطور كه می پسندید ، تجربه كنید .